zabezpečuje spolehlivé, bezpečné a cenově dostupné dodávky energie a tepla evropským domácnostem a podnikům. EP Infrastructure zodpovídá především za nepřerušovaný tok, uchovávání a distribuci zemního plynu – nezastupitelné komodity, která je díky své flexibilitě ideálním partnerem pro obnovitelné zdroje energie během transformace energetického systému. Společnost EPIF si je vědoma toho, že úloha zemního plynu je pouze dočasná, a proto zahájila projekty zaměřené na úpravu své stávající infrastruktury na bezemisní plyny jako například vodík.
produkuje elektřinu v sedmi evropských zemích skrze své vyvážené portfolio nízko-emisních, obnovitelných i tradičních zdrojů elektrické energie. Strategickým ukončováním těžební činnosti i uhelných provozů a masivními investicemi do nízko-emisních alternativ Power Generation Group aktivně přebírá zodpovědnost nejen za dekarbonizaci, ale také za potřeby obyvatel a zaměstnanců v dotčených regionech.
sdružuje společnosti ze skupiny EPH, které se zabývají logistikou se specializací na dopravní potřeby obchodních partnerů. Oblast aktivit zahrnuje nejenom železniční nákladní dopravu, spedici, pronájem železničního vozového parku a kombinovanou dopravu, ale také zajištění personálu a výcviku zaměstnanců pro práci na železnici. Poskytuje špičkové služby a komplexní logistická řešení.
Eustream provozuje tranzitní plynovod vedoucí přes Slovensko, jenž představuje koridor s jedinečnou polohou pro dodávky plynu na trhy střední a jižní Evropy bez ohledu na zdroj plynu a strukturu toků, jelikož je napojen na všechny sousední země. Obchodními partnery Eustreamu jsou velké energetické společnosti z členských i nečlenských zemí EU.
je vlastníkem a provozovatelem plynové distribuční sítě, která pokrývá přibližně 98 % celkového objemu distribuovaného na území Slovenské republiky. Společnost odpovídá za spolehlivou, bezpečnou a efektivní distribuci zemního plynu z přepravních sítí přes distribuční soustavy ke koncovým zákazníkům a také za zajištění připojení k distribuční síti a odečty spotřeby zemního plynu.
Celková délka potrubí provozovaného společností SPP – distribúcia na všech tlakových úrovních je v současnosti 34 872 km. Více než 94 % obyvatel Slovenské republiky má přístup k zemnímu plynu, což staví Slovensko na druhé místo v Evropě, pokud jde o hustotu plynové sítě.
Společnost SPP – distribúcia je slovenským lídrem v oblasti distribuce zemního plynu, který poskytuje své služby více než 1,5 milionu koncových odběratelů připojených k distribuční plynové síti po celém Slovensku.
je slovenský multikomoditní dodavatel energií. Kromě dodávek elektrické energie a plynu do více než 680 000 odběrných míst nabízí také komplexní řešení pro zvyšování efektivity využívání energií, optimalizaci poptávky a energetický management.
SSE také provozuje vlastní zařízení s kapacitami na výrobu elektřiny, včetně jedné výrobní kapacity (SSE-PD) poskytující podpůrné služby v denních hodinách, a také má své vlastní fotovoltaické kapacity pro výrobu elektřiny (SSE-Solar) a malé vodní elektrárny (SSE-MVE).
Díky své dceřiné společnosti Stredoslovenská distribučná, a.s. je SSE druhou největší regionální distribuční společností na Slovensku.
je jedním z významných dodavatelů elektřiny a zemního plynu v České republice a na Slovensku. EP Energy Trading dodává energie domácnostem, ale i velkým odběratelům, mezi něž patří významné společnosti a instituce z oblasti průmyslu, potravinářství, zdravotnictví, státní správy a samosprávy. V současné době zajišťuje EP Energy Trading společně se svou dceřinou společností Dobrá Energie, s.r.o. dodávky do více než 140 000 odběrných míst.
Výhodou společnosti EP Energy Trading, a.s.je přístup k elektrárnám ze skupiny EP Energy, jako jsou Elektrárny Opatovice, Plzeňská teplárenská a United Energy. Díky tomu je pro své zákazníky stabilním partnerem a nabízí jistotu plnění smluvních povinností.
je mezinárodní společnost s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti podzemního skladování plynu a lídr v oblasti průzkumu a těžby uhlovodíků. Dále se zabývá výzkumnými aktivitami a projekty zaměřenými na skladování energie z obnovitelných zdrojů. NAFTA působí v zemích střední Evropy, a to nejen na Slovensku a v České republice, ale také v Německu, Rakousku a na Ukrajině.
Na Slovensku provozuje NAFTA systém podzemních zásobníků plynu s kapacitou 27,7 TWh. Provozní objem zásobníku je dynamická veličina, jejíž velikost závisí především na způsobu jeho využívání zákazníky. Podzemní zásobníky společnosti NAFTA jsou připojeny ke slovenské distribuční síti, tranzitnímu plynovodu Eustream a k Virtuálnímu obchodnímu uzlu v Rakousku.
vlastní a provozuje podzemní zásobník zemního plynu poblíž města Malacky na Slovensku. Jeho skladovací kapacita je 6,9 TWh.
Společnost POZAGAS se od roku 1993 úspěšně věnuje poskytování služeb v oblasti podzemního skladování zemního plynu. Strategicky významná poloha v blízkosti hlavních evropských přepravních cest a Virtuálního obchodního bodu v Rakousku s vlastnictvím přímého napojení na jeho infrastrukturu staví společnost v prostředí liberalizovaného trhu se zemním plynem do pozice flexibilního a spolehlivého poskytovatele uskladňovacích služeb v tomto regionu.
je provozovatelem podzemního zásobníku plynu v Dolních Bojanovicích v České republice. Zásobník byl postaven v jedné z nejvýznamnějších ropoplynových lokalit v České republice a byl dokončen v roce 1999. Jeho skladovací kapacita 6,9 TWh. Má také přímé napojení do slovenské plynárenské sítě.
je vlastníkem a provozovatelem podzemních zásobníků zemního plynu Breitbrunn/Eggstätt, Inzenham-West and Wolfersberg v Bavorsku o celkové kapacitě 19,9 TWh. Společnost se podílí nejen na provozu a rozvoji těchto tří skladovacích zařízení, ale i na propagaci úložišť a souvisejících služeb zásobníku Inzenham-West. NAFTA Speicher je dceřinou společností NAFTA – rostoucí mezinárodní společnosti specializující se nejen na provoz a rozvoj úložišť zemního plynu, ale i na průzkum a těžbu ropy a plynu ve střední Evropě. NAFTA Speicher profituje z rozsáhlých zkušeností, která její mateřská společnost nasbírala za 45 let působení v odvětví skladování zemního plynu. Společnost NAFTA působí mimo Německa i na slovenském a rakouském trhu, zároveň je provozovatelem databázových úložišť v České republice a na Slovensku.
je největší společností na území Plzeňského kraje zabývající se výrobou elektrické a tepelné energie. Společnost dále distribuuje a dodává teplo, chlad, pitnou vodu, užitkovou vodu a stlačený vzduch více než 55 000 zákazníků.
Společnost provozuje tři kogenerační zařízení včetně jednoho zařízení na energetické využívání odpadu. Jako primární palivo pro výrobu tepla a elektřiny společnost využívá hnědé uhlí, biomasu a komunální odpad.
Pro provozovatele přenosové soustavy společnost ČEPS, a.s. poskytuje na základě dlouhodobé smlouvy certifikované podpůrné služby a pomáhá udržet rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou po elektrické energii.
Poradenská firma v oblasti efektivního využívání energií, komplexního energetického servisu a automatizace průmyslových energetik, energetických systémů a auditů.
Italská skupina EP Produzione S.p.A. provozuje zdroje o celkové instalované kapacitě 4,84 GW čítající čtyři plynové elektrárny a jednu uhelnou elektrárnu a je jedním z nejvýznamnějších hráčů v oblasti výroby elektrické energie v zemi. Její efektivní a vysoce výkonné elektrárny jsou spravovány podle nejvyšších environmentálních, bezpečnostních a spolehlivostních standardů, včetně uhelné elektrárny Fiume Santo na ostrově Sardinie s instalovanou kapacitou 599 MW, která zajišťuje stabilitu místní sítě.
Skupina provozuje čtyři plynové elektrárny – Livorno Ferraris, Ostiglia a Tavazzano Montanaso na severu Itálie a Trapani na Sicílii. Skupina EP Produzione navíc nové zdroje i aktivně rozvíjí: V březnu 2025 úspěšně zprovoznila nový blok elektrárny Tavazzano a aktuálně je v pokročilém stadiu dostavby nového bloku elektrárny Ostiglia. Oba tyto nové projekty budou součástí systému zajišťujícího stabilitu italské přenosové soustavy.
Plynová elektrárna Scandale v Kalábrii s kapacitou 814 MW je spravována společností Ergosud S.p.A., společným podnikem mezi EPH a A2A.
Společnost Fusine Energia byla založena v roce 2006 za účelem získání povolení pro stavbu a provoz nové elektrárny na biomasu. Ta se nachází v severoitalské provincii Sondrino nedaleko Comského jezera a od června 2011 pracuje na plný výkon. Elektrárna o výkonu 6 MW je poháněna biomasou z dřevěných třísek pocházejících převážně z okolních regionů, což má pozitivní dopad na lokální ekonomiku. Zařízení ročně zpracuje 82 000 tun biomasy a vyprodukuje celkem 41 GWh elektrické energie, kterou dodává do více než 11 000 domácností.
je paroplynová (CCGT – Combined Cycle Gas Turbine) elektrárna umístěná poblíž Plymouthu v Devonu v jihozápadní Anglii. Výstavba areálu byla zahájena v roce 2008 a byla uvedena do provozu v roce 2010. Celková kapacita elektrárny činí 807 MW. Vysokotlaký parní systém umožňuje vysokou efektivitu na trhu (51,5 %), flexibilní konstrukce je schopna dvousměnného provozu a minimálního zatížení, čímž se zvyšují možnosti elektrárny. Využití kombinovaného cyklu poskytuje větší flexibilitu pro podpůrné a systémové služby pro National Grid, které napomáhají stabilitě sítě.
je plynová elektrárna umístěná poblíž Stallingborough v Anglii. Celková instalovaná kapacita elektrárny je 1 297 MW. Stanice se skládá ze dvou samostatně operovatelných jednotek. Obě jednotky mají flexibilní konstrukci schopnou dvousměnného provozu s minimální zátěží, čímž se zvyšuje flexibilita elektrárny podobně, jako je to tomu v případě elektrárny Langage.
Elektrárna Ballylumford spalující zemní plyn je největší elektrárnou v severním Irsku sestávající ze dvou turbín s kombinovaným cyklem a dvou turbín s jednoduchým cyklem. Byla postavena na území brownfieldu a započala plný provoz v roce 2003. Díky tomu, že vysoce flexibilním turbíny s kombinovaným cyklem umožňují fungování v několika různých režimech, je elektrárna schopna rychlých a pružných reakcí. K tomu přispívají i turbíny s jednoduchým cyklem, které zároveň poskytují potřebnou kapacitu. Kombinace flexibilních a diverzifikovaných aktiv, spolu s možností výstavby bateriového úložiště, dokazuje, že je elektrárna Ballylumford ideálně připravena na budoucí nároky irského energetického trhu. Možnost výstavby bateriového úložiště o kapacitě 30-100 MW dále diverzifikuje a zatraktivňuje portfolio elektrárny. V posledních letech jsou v elektrárně realizovány významné investice, které dále posilují její konkurenceschopnost na irském trhu. Zařízení disponuje kapacitou 688 MW.
Elektrárna Tynagh s instalovanou kapacitou 384 MW ležící na východě hrabství Galway je jedinou paroplynovou elektrárnou na irském trhu, která spolehlivě zásobuje velkoodběratele elektřinou od roku 2006. Hraje významnou roli v zabezpečování dodávek elektřiny pro Galway a západ Irska. Přímo do národní distribuční sítě dodává Tynagh 9% potřebné elektrické energie. Paroplynová elektrárna byla vystavěna na již nevyužívaných pozemcích těžebních dolů Tynagh a přispívá k růstu místní ekonomiky při minimalizování dopadu na životní prostředí.
Saale Energie
Společnost Saale Energie, která se nachází v německém městě Schkopau, je vlastníkem elektrárny Schkopau.
Elektrárna Schkopau spaluje hnědé uhlí vytěžené ve středním Německu a dodává elektřinu do 380 kV sítě a do 110 kV sítě pro Deutsche Bahn. Kromě toho dodává elektrickou energii a páru do chemických továren Buna Sow Leuna Olefinverbund GmbH (BSL). S cílem zajistit nepřetržité dodávky energie mohou být dva bloky tvořící kogenerační elektrárnu uvedeny do provozu nezávisle na sobě.
Provoz elektrárny je – vzhledem ke struktuře zákazníků a jejich různým nárokům na zatížení – velmi flexibilní. Mezi inovativní charakteristiky hnědouhelné elektrárny Schkopau patří její vysoká flexibilita a rovněž její efektivita a účinnost.
Elektrárna Schkopau není jen dodavatelem elektrické energie ve východním Německu. Reprezentuje rovněž významný hospodářský faktor pro celý průmyslový region, neboť dodává obnovitelnou energii pro chemický průmysl, železnici a veřejnou síť.
Francie
Gazel Energie
Skupina Gazel Energie provozuje 150 MW elektrárnu na biomasu v Provence, která si od začítku roku 2025 zajistila smlouvu PPA na nejméně 8 let. Prostřednictvím svých dceřiných společností Gazel Energie Solutions S.A.S., Dynamo S.A.S. a Illico S.A.S. je také aktivní v oblasti dodávek elektřiny a plynu pro průmyslové a komerční zákazníky („I&C“) a malé a střední podniky („SME“).
EP Netherlands
EP Netherlands (EPNL) je výrobcem energie, který vlastní a provozuje elektrárny Sloe (instalovaný výkon 870 MW), Rijnmond (800 MW) a MaasStroom (426 MW). Kromě toho EPNL vlastní 50% podíl v plynové elektrárně Enecogen (910 MW). S kumulativní kapacitou 2,6 GW se EPNL řadí na třetí místo mezi provozovateli elektráren v Nizozemsku.
Vedle flexibilní výroby elektřiny se EPNL zabývá také podnikáním v oblasti dodávek elektřiny a plynu a provozuje místní plynovod (Zuid-Beveland, 55 km).
Společnost EP Commodities se specializuje výhradně na trading (velkoobchod) se zemním plynem, elektrickou energií a CO2 (potenciálně finančně uhlím a ropou). V rámci obchodování se zemním plynem provádíme obchody pouze na evropském trhu (ČR, SR, DE, AT, IT, NL). Zaměřujeme se na země, kde má EPH vlastní aktiva nebo které svojí likviditou umožňují efektivní obchodování. Naše služby v oblasti zemního plynu zahrnují obchody přes burzy, platformy operátorů a přes OTC. Obchodujeme na spotovém i termínovém trhu s dodávkou na VTP. Pouze v Itálii zajišťujeme dodávku zemního plynu do elektráren sesterské společnosti EP Produzione. Významnou část našeho portfolia představují zásobníky, přeshraniční kapacity, fyzické toky a poskytování flexibility v rámci celého regionu. Pro skupinu EPH realizujeme také finanční zajišťování fyzických aktiv skupiny včetně fyzického sourcingu portfolia koncových zákazníků. Pro obchodování s elektrickou energii (+CO2) využíváme EEX, ICE a OTC trhy výhradně pro obchody v ČR a Německu.
Specialista na trading (velkoobchod) s energetickými komoditami – zemním plynem, elektřinou, emisními povolenkami, uhlím a dalšími produkty se sídlem ve Švýcarsku.
vlastní a provozuje podzemní zásobník zemního plynu nedaleko města Alton v anglickém Hampshiru, který se skládá ze dvou nádrží – Great Oolite a Rhaetic.
Zařízení je součástí Národní přenosové soustavy, přičemž pokrývá až 3 % denní poptávky a představuje přibližně 6 % celkové skladovací kapacity ve Velké Británii.
MIBRAG Neue Energie GmbH provozuje větrnou elektrárnu „Am Geyersberg“ na místě dolu Schleenhain poblíž Groitzsch (Sasko) s celkovou instalovanou kapacitou 7 MW a dvě solární elektrárny s celkovou instalovanou kapacitou 74 MW, které byly uvedeny do provozu v letech 2023 a 2024 společností MIBRAG na rekultivované půdě. Společnost usiluje o další rozvoj větrné energie v oblasti povrchových dolů vlastněných společností MIBRAG.
Portfolio francouzské skupiny Gazel Energie zahrnuje šest větrných elektráren s celkovou kapacitou 90 MW provozovaných společnostmi Aerodis, S.A. a Gazel Energie Renouvelables S.A.S., a dva solární parky s celkovou kapacitou 11 MW provozované společností Gazel Energie Solaire S.A.S.
Velká Británie
Lynemouth Power
Elektrárna Lynemouth se dostala do popředí zájmu britského energetického trhu díky nedávno dokončenému projektu, který patří mezi nejambicióznější investice do obnovitelných zdrojů ve Velké Británii za poslední roky. Elektrárna prošla zásadní proměnou, během níž byla původní uhelná elektrárna transformována na zařízení pro výrobu elektrické energie výhradně z biomasy. Tento je výsledkem úzké spolupráce mezi zaměstnanci elektrárny Lynemouth, smluvními partnery, vládními agenturami a Energetickým průmyslovým holdingem, a.s. (EPH). Nově přebudovaná elektrárna disponuje čistou instalovanou kapacitou 395 MW a elektřinou zásobuje na 450 000 domácností.
Pro výrobu elektrické energie elektrárna využívá obnovitelné dřevěné pelety pocházející z udržitelných zdrojů převážně z USA a Kanady, které jsou do Velké Británie dováženy prostřednictvím lodní dopravy. Uhlíkové emise z přepravy biomasy jsou zahrnuty ve výpočtech elektrárny tak, aby splňovala současná kritéria udržitelnosti stanovená britskou vládou.
Elektrárna Lynemouth patří k největším zařízením svého druhu v Evropě. Díky přechodu k biomase se podařilo o dvě třetiny snížit emise oxidu uhličitého, zatímco emise prachu klesla o více než polovinu. Zároveň se o více než 95 % snížily i emise oxidu siřičitého, což je jen zlomek v porovnání s množstvím těchto emisí produkovaných při dřívější výrobě elektřiny z uhlí.
Bezpečnost provozu je klíčovou součástí běžného provozu za účelem ochrany zaměstnanců i návštěvníků areálu elektrárny. Výjimečná úroveň bezpečnosti je důkazem kvalitních systémů a postupů, které se v elektrárně využívají, zejména pak těch, jež byly zavedeny při přechodu k biomase. Elektrárna Lynemouth splňuje a dodržuje nejen přísná pravidla daná legislativou, ale i kodexy zdraví a bezpečnosti tak, aby neustále dodržovala ty nejvyšší provozní standardy.
Elektrárna Strongoli, kterou vlastní a provozuje Biomasse Italia, společnost získaná společností EP New Energy Italia v prosinci 2017, se nachází ve středovýchodní části Kalábrie.
Závod o celkové kapacitě 46 MW je poháněn převážně biomasou z dřevěných třísek, které jsou dováženy z lesů a zemědělsko-potravinářských reziduí pocházejících z místních a národních trhů.
Roční spotřeba biomasy činí zhruba 400 000 tun a celková roční produkce při plné kapacitě je kolem 360 GWh.
Biomasse Crotone
Elektrárna Crotone, kterou vlastní a provozuje společnost Biomasse Crotone, kterou získala společnost EP New Energy Italia v prosinci 2017, se nachází ve středovýchodní části Kalábrie. Crotone je elektrárna na spalování biomasy o celkové kapacitě 27 MW.
Závod je poháněn převážně biomasou z dřevěných třísek, které jsou dováženy z lesů a zemědělsko-potravinářských reziduí pocházejících z místních a národních trhů.
Roční spotřeba biomasy činí zhruba 300 000 tun a celková roční produkce při plné kapacitě činí přibližně 220 GWh.
EP Power Minerals
Společnost EP Power Minerals (EPPM) je evropským lídrem v poskytování vedlejších produktů z elektráren (zejména popílku a sádry FGD) a jednorázových abraziv, což pomáhá klientům snižovat uhlíkovou stopu. EPPM rovněž poskytuje širokou škálu služeb v oblasti nakládání s odpady. Popílek, vedlejší produkt spalování v černouhelných elektrárnách, slouží jako vysoce ekologická a cenově výhodná náhrada slínku při výrobě cementu a zároveň výrazně snižuje uhlíkovou stopu i vstupní náklady a zlepšuje kvalitu cementu pro stavebnictví.
Jelikož výroba energie z uhlí bude ve většině zemí Evropy po určitou dobu nadále existovat jako přechodná technologie, zpracování popílku významně přispívá ke snížení dopadu na životní prostředí, což je součástí celkové strategie udržitelnosti EPPE. EPPM rovněž investuje do projektů s alternativními zdroji materiálu, aby zajistila dlouhodobou udržitelnost podnikání.
Slovenské elektrárne, a.s. jsou největším výrobcem elektřiny ve Slovenské republice, provozujícím dvě jaderné, 31 vodních a dvě fotovoltaické elektrárny, které v roce 2024 vyrobily 62 % celkové produkce elektřiny v zemi. S instalovanou kapacitou 3,9 GW jsou Slovenské elektrárne jedním z největších výrobců elektřiny ve střední a východní Evropě. Po uzavření poslední uhelné elektrárny ve Vojanech v březnu 2024 vyrábějí Slovenské elektrárne veškerou elektřinu bez emisí skleníkových plynů. V roce 2023 společnost dokončila stavbu bloku Mochovce 3 jaderné elektrárny Mochovce. V současné době dokončuje blok 4. Elektrárna Mochovce je jednou ze tří jaderných elektráren, které se v současné době v Evropě staví.
V roce 1994 byla Mitteldeutsche Braunkohlengesellschaft (MIBRAG) první východoněmeckou uhelnou společností určenou k privatizaci. Společnost se sídlem v Zeitzu soustřeďuje své aktivity na jižní oblast Saska-Anhaltska a na oblast jižně od Lipska. MIBRAG je jediným akcionářem společností Helmsteder Revier (HSR), GALA-MIBRAG-Service, Bohr- und Brunnenbau, MIBRAG Consulting International a MIBRAG Neue Energie. Společnost vlastní podíly v dalších třech subjektech nabízejících širokou škálu služeb od výroby elektrické energie, přes krajinářství až po stavebnictví, nakládání s odpady, důlní inženýrské služby a provoz větrné elektrárny na okraji dolu United Schleenhain v Sasku. Společnost MIBRAG již více než dvacet let úspěšně přispívá k bezpečnosti dodávek tepla a elektřiny. V dolech Profen v Sasku-Anhaltsku a United Schleenhain v Sasku se každoročně vytěží celkem až 19 milionů tun surového hnědého uhlí. Hlavními spotřebiteli domácího paliva jsou moderní elektrárny Lippendorf v Sasku a Schkopau v Sasku-Anhaltsku. Společnost také provozuje průmyslovou elektrárnu ve Wählitzu. Průmyslové elektrárny společnosti MIBRAG dodávají mimo jiné dálkové vytápění, teplou vodu a páru koncovým zákazníkům. Hnědouhelný prach se dále zpracovává v cementářském průmyslu.
Jako spolehlivý partner je MIBRAG stabilizujícím prvkem v hospodářském životě středního Německa. Jen se společnostmi ve středoněmeckém regionu jsou uzavřeny dodavatelské smlouvy představující celkový podíl přibližně 65 % a průměrný roční objem dodávek ve výši 180 milionů EUR. Těžba tak pomáhá zajistit pracovní místa i mimo společnost. MIBRAG rovněž intenzivně podporuje vznik a rozvoj místních partnerství, která napomáhají tvorbě dalších pracovních míst a hospodářskému rozvoji regionu.
je železniční dopravce zajišťující efektivní přepravní služby široké škále zákazníků. Společnost EP Cargo byla licencována jako železniční dopravce v roce 2010 a osvědčení dopravce o bezpečnosti – část A a B, jí bylo přiznáno téhož roku. Cílem EP Cargo je nabídnout zákazníkům a zájemcům z řad spedice, dopravců, výrobních závodů i jiných společností spolupráci při realizaci dopravních potřeb. V roce 2019 společnost přepravila více než 5 milionů tun nákladu.
zodpovídá za spediční služby v rámci železničních transportů na německém území s přesahem do dalších zemí EU. Specializuje se mimo jiné na přepravy černého a hnědého uhlí, energosádrovce, popílku, vedlejších energetických produktů apod. Zajišťuje komplexní služby pro zákazníka, včetně optimalizace transportů, dodání vhodných typů vozů pro speciální transporty, plánování tras, zajištění poslední míle, vyřízení náležitých dokumentů atp.
jakožto správce železničního vozového parku zajišťuje pro společnosti skupiny EPH veškerý železniční hardware pro jejich aktivity v oblasti nákladní přepravy. EP Cargo Invest realizuje investice do lokomotiv a vagonů pro dlouhodobé projekty společností skupiny a také poskytuje nákladní vagony pro krátkodobé využití formou pronájmu od třetích stran. EP Cargo Invest dále zajišťuje údržbu a opravy vagonů nasazených na projektech skupiny a poskytuje poradenství v této oblasti.
se zabývá železniční přepravou, železniční spedicí a spedicí z přístavů na vnitrostátní i mezinárodní úrovni. Zajišťuje nakládku v přístavech Gdaňsk, Gdynia, Szczecin, Swinoujscie, dále nakládku ve vnitrostátních přístavech na východní hranici. Specializuje se na transport hnědého a černého uhlí, vápenců, vedlejších energetických produktů. Nabízí komplexní převozní služby pro elektrárny a průmyslové podniky na území České republiky, Německa, Polska. Pro zákazníky realizuje projekty optimalizace železničních přeprav, individuální správu a provozování vleček, speciální přepravy techniky a zařízení, optimalizaci provozu vlastních vleček aj.
je společností poskytující vzdělávání v drážním odvětví. Zajišťuje servisní činnost a vzdělávání pro dopravce, provozovatele dráhy a firmy zabývající se opravou, údržbou a modernizací drážní infrastruktury. Poskytuje další služby spojené s drážní problematikou. V rámci vlastního LokoPoolu nabízí na území České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Rakouska a Maďarska pronájem lokomotiv. V rámci vlastního PersPoolu nabízí na území České republiky, Slovenska a Polska možnost pronájmu výkonu strojvedoucích, vozmistrů a vedoucích posunu. Zabývá se poradenstvím a konzultacemi v drážní železniční dopravě. Pořádá školení, semináře a konference zaměřené na železniční segment. Zajišťuje řádná školení a kurzy pro strojvedoucí a další potřebná školení pro železniční provoz a železniční dopravu.
se zabývá silniční nákladní přepravou sypkých hmot v silocisternách a sklápěcích návěsech. Společnost disponuje vlastní flotilou více jak 100 vozových souprav a aktivně působí v regionu Česká republika, Slovensko, Polsko, Německo a Rakousko. Společnost se specializuje na manipulaci hromadných substrátů se zaměřením na obsluhu dolů, těžbu uhlí a na obsluhu zadního palivového cyklu elektráren včetně řešení problematiky materiálů zadního palivového cyklu elektráren, ale i na řešení problematiky vedlejších energetických produktů (popílek EN450, energosádrovec, škvára).
je společnost zajišťující projektová řešení na míru v oblasti kontinentální kombinované dopravy, jejich následné uvedení do praxe a zajištění spolehlivého fungování celého procesu. Hlavním cílem společnosti je analyzovat současný stav dopravního systému v Evropě a zaměřit se na druhy kombinované přepravy dle požadavků partnerů. Společnost nabízí nezávislý a flexibilní servis díky znalostem a dlouhodobým zkušenostem v oblasti rozvoje a udržitelnosti sítě intermodálních přeprav.
je německá železniční společnost specializující se na přepravu zboží, materiálů, na kontejnerovou železniční přepravu a na železniční stavitelství. Její portfolio čítá více než 250 vozů a 30 lokomotiv, firma provozuje vlastní opravnu a má více než 150 zaměstnanců, včetně vysoce kvalifikovaných odborných profesí. Locon Logistik & Consulting AG realizuje přepravy na celém území Německa, a to jak pravidelné (např. z německých přístavů Wilhelmshaven a Bremerhaven), tak i ad hoc přepravy, včetně přeshraničních směrem do Belgie, České republiky, Holandska, Rakouska a na Slovensko. Firma provozuje vlastní terminál s překladištěm pro intermodální přepravy. Locon Logistik & Consulting AG se již více než 17 let specializuje na stavební zakázky v oblasti železnice: od konceptu a plánování, přes poskytnutí technického vybavení a personálu až po precizní realizaci (např. při nedávném přesunu ocelového mostu na dvou paralelně jedoucích kolejových vozidlech).
Skupina SPEDICA sdružující společnosti RM LINES, Railsped a SPEDICA s.r.o. nabízí svým zákazníkům komplexní řešení z jedné ruky v oblastech železniční přepravy v rámci euroasijského železničního dopravního trhu, námořní přepravy z/do všech světových přístavů (FCL, LCL, konvenční zásilky), železniční kontejnerové přepravy v relacích Evropa-Asie, mezinárodní i vnitrostátní přepravy kusových i celovozových zásilek se zaměřením na země Evropy, svozů a rozvozů zásilek v tuzemsku i zahraničí, přípravy a realizace logistických řetězců kombinací různých druhů přepravy, řízení dodavatelských řetězců, komplexního spedičního servisu, provozování drážní dopravy na základě licence vydané drážním úřadem pro Celostátní železniční síť v ČR a vlečky, přepravní pojištění a správě dopravních prostředků a jejich efektivního užívání.
Tato webová stránka ukládá data, jako jsou soubory cookie, aby umožnila základní fungování stránek, jakož i marketing, personalizaci a analýzu. Nastavení můžete kdykoli změnit nebo přijmout výchozí nastavení. O cookies
Technické
Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely.Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.